fbpx

Konuşurken dinlenen, spotlar yanmadan kendi ışığıyla ortalığı aydınlatan, hayranlıkla izlenen, sunumların, sahnelerin, radyoların aranılan sesi olmak birçoğumuzun hayali. Öğretmenler, spikerler, avukatlar, doktorlar, psikologlar, siyasetçiler… Evde çocuğumuz, okulda öğrencimiz, muayenehanede hastamız, takside müşterimiz, televizyonda izleyenimiz, radyoda dinleyenimiz, seçim alanlarında seçmenimiz bizi dinliyor, izliyor, anlamaya çalışıyor… Gerçekten bilgimizi, fikrimizi onların anlayacağı şekilde anlatabiliyor muyuz?

Hepimiz hemen hemen her gün bir şeyler yazıyor, yazılanları okuyor, düşüncelerimizi insanlara anlatmaya çalışıyoruz. Zaman zaman heyecanımıza yeniliyor, kızaran yüzümüzü, titreyen ellerimizi hissettirmemeye çalışıyoruz. Peki ya kalp çarpıntımız? Bir türlü nereye koyacağımızı bilemediğimiz ellerimiz… Onları ne yapacağız? Mademki sen diğer insanlardan farklılığını ortaya koymaya; dinlemeye, dinlediğini anlamaya, anladığını anlatmaya, konuşmana imzanı atmaya hazırsın, biz de seninle yürümeye hazırız. Hem etkili Türkçe konuşmayı hem de beden dilinin şifrelerini çözmeyi, başkaları başardıysa sen de başarabilirsin!

Etkili Türkçe Konuşma ve Beden Dili Kitabı

Nigâr AYYILDIZ
Nur HEKİMOĞLU

Bülten için Kaydolun

Güncel makaleleri, yeni seminerleri, etkinlikleri ve daha fazlasını takip edebilmek için. Her zaman iletişimde kalalım ne dersiniz :)